Park w Tyczynie – dlaczego warto przy nim zamieszkać?

Jednym z głównych powodów wyboru lokalizacji osiedla, jest sąsiedztwo pięknego, prawie 12 arowego parku w Tyczynie. Park został wyremontowany w 2021 roku i aktualnie stanowi jedną z większych atrakcji tego miasta. W parku znajduje się zabytkowy pałac Wodzickich, stary spichlerz, stajnia dworska, gorzelnia, piękna fontanna, boiska sportowe oraz malownicze alejki z ławeczkami pośród starych drzew. Drzew jest tutaj około 1500 i aż 40 stanowi pomniki przyrody! Park został wyposażony w ostatnim roku w nowe nawierzchnie oraz ścieżki dydaktyczne (przyrodnicza i historyczna), altanę oraz ogród różany.

Pałac Wodzickich w Tyczynie

Pałac Wodzickich w Tyczynie

Pałac Wodzickich w Tyczynie

Pałac został wybudowany w latach 1862-69 na zlecenie hrabiego Ludwika Wodzickiego i jego żony Jadwigi z Zamoyskich.

Park w Tyczynie

W 2021 roku Park został wyposażony w nowe nawierzchnie oraz wygodne ławeczki. Aktualnie stanowi doskonałe miejsce do spacerów, biwakowania oraz odpoczynku.

Romantyczne alejki w parku w Tyczynie

W parku rośnie ponad 1500 drzew. Około 40 z nich ma 200 a nawet 300 lat!

Zabytkowy park w Tyczynie

W parku w Tyczynie rosną graby, buki, klony, lipy, dęby czy jesiony.

Ścieżka dydaktyczna w Parku w Tyczynie

W Parku znajduje się ścieżka dydaktyczna, z której możemy się wiele dowiedzieć o historii Pałacu Wodzickich jak i samego Tyczyna.

Boiska i stojaki na rowery w parku w Tyczynie

Park stanowi doskonałe miejsce nie tylko dla osób starszych czy matek z małymi dziećmi, ale również dla młodzieży. Można tu pobiegać, pojeździć na rowerze i pograć w piłkę.

Boisko do piłki nożnej w parku w Tyczynie

Zespół Szkół w Pałacu Wodzickich w parku w Tyczynie

Od czasu zakończenia wojny w Pałacu w Tyczynie znajduje się Zespół Szkół – Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie.

Altana w parku w Tyczynie Zespół Szkół w Pałacu Wodzickich w parku w Tyczynie